A belső burkolat (kávabélés) lebontása után a szakember hozzáfér a tetőablak körüli tetőszerkezethez és el tudja végezni azokat a munkálatokat, amelyek hosszú távon aranyat érnek.
Szigetelőanyagot tud elhelyezni az ablak körül és be tudja építeni azt a
BDX hőszigetelő keretet, amely az ablak és a szarufa közötti kritikus pár centis rést tölti ki. Megszűnik a hőhíd, a lakótérben a hőérzet kedvezőbb, a hőveszteség kisebb lesz, energia takarítható meg.
Ha a tetőben van párafékező fólia (ma már nincs tető e nélkül, a régi kivitelezésű házaknál azonban ez gyakran hiányzik), akkor a belső falsík felé eső oldalon a helyére lehet rögzíteni a párafékező fóliát.
Az ablak környezetében a tetőszerkezet vastagságához képest elvékonyodó szigetelésben akkor is javasolt a párafékező fóliát elhelyezni, ha egyébként a tetőszerkezet többi részében nincs ilyen réteg. Javasolt a tető többi részének is ezirányú megújítása.
Több évtizede beépített tetőablakoknál sajnos gyakori jelenség, hogy
vízfoltokat vagy penészfoltokat látunk a belső burkolaton. Ez egyértelműen
hibaforrásra utal, a hőszigetelés és/vagy a párafékezés hiányára. A párafékező fólián nem érdemes spórolni. Megakadályozza, hogy a fizika törvényei alapján télen belülről kifelé induló meleg levegő ne tudjon a tetőszerkezetbe eljutni és ott a kinti hideg levegővel való találkozást követően vízként kicsapódni.