6. Ha elkészültél a piaci alapú költségbecsléssel, és az belefér a költségkeretedbe, belevághatsz a bővítésbe. Érdemes azonban tisztában lenni azzal, hogy a tervek megvalósítása során a tapasztalatok szerint gyakran van szükség előre nem tervezett munkákra, amelyek akár 20%-kal is növelhetik a költségeket. A többletköltségek felmerülésének esélyét egy jól előkészített és részletes kivitelezési tervvel minimálisra szoríthatod, de a váratlan helyzeteket így sem lehet 100%-os biztonsággal elkerülni.
7. A kivitelezés tekintetében két lehetőséged van. Kereshetsz és szerződtethetsz külön-külön vállalkozókat az egyes munkafázisokra. Ennek a megoldásnak a nyilvánvaló előnye az alacsonyabb ár. Emellett azonban neked kell összehangolnod a munkákat és kezelned az esetleges csúszásokat. A másik megoldás egy generálkivitelező megbízása. Ez ugyan drágább, de nem a saját értékes idődet kell a szakemberek keresésére, a munkák összehangolására és – ami talán a legnehezebb – a csúszások kezelésére pazarolnod.
8. Közhelyesen hangzik, ám igaz, hogy minden kivitelező és szakember a gyors munka, az alacsony ár és a magas minőség közül egyszerre kettőt tud biztosítani.
Neked kell eldöntened, hogy melyik kettőt tartod a legfontosabbnak. Mi úgy gondoljuk, hogy a magas minőség mindenek felett áll. A tetőtér beépítése speciális munka, amelyhez nagy gyakorlatra és hozzáértésre van szükség.
9. Elrendezés – Jó sakkjátékos módjára mindig gondolkodj néhány lépéssel előre. Ha már elsőre úgy helyezed el az ajtókat, ablakokat és lámpákat, valamint úgy alakítod ki az elektromos bekötéseket, hogy igazodjanak a jövőbeli igényekhez, később egyszerűbb lesz áthelyezni a falakat és a bútorokat. Érdemes a tárolóhelyeket is alaposan átgondolni, mert a tetőtér ferde falai ezen a téren is tartogathatnak kihívásokat.
10. A tetőtér megközelítése – Gondosan válaszd meg a lépcső helyét. Ügyelj rá, hogy ne kelljen átvágnod az egész házon, ha fel szeretnél menni a tetőtérbe. Ne alakíts ki felesleges folyosókat. Tervezz kényelmes lépcsőházat. Gondolj az idősebb és a fiatalabb családtagokra is. A lépcsőfokok ne legyenek magasabbak 17 cm-nél, de a legjobb, ha 16 cm körüli magasságúak. Ne feledkezz meg a korlátokról sem!